لیمو عمانی برتر راهی برای زیبایی پوست شما

بعد از سیر سیاه یا ترب سیاه، نوبت به لیمو عمانی برتر می رسد که حمایت همه جانبه سرآشپزها را جلب کند! اما لیمو سیاه چیست؟ و چگونه آن را بپزیم؟ Fine Dining Lovers همه چیز را در مورد لیمو سیاه به شما می گوید، این مرکبات بسیار معطر با رنگ اصلی، که بدون آن نمی توانید.

لیموی سیاه که با نام‌های لومی، لومی اسود، لیمون اسود یا لیمو عمان نیز شناخته می‌شود، به سادگی لیمویی است که خشک شده است.

برای به دست آوردن این نتیجه شگفت‌انگیز، کافی است لیموها را روی فرشی از برگ‌های موز قرار دهید و آن‌ها را در معرض نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شوند. سپس رنگ آنها از اخرایی تا سیاه متفاوت است.

روش‌های مختلفی برای به دست آوردن لیمو سیاه وجود دارد: لیمو را می‌توان چند دقیقه در آب نمک جوشاند و سپس چند هفته خشک کرد. وقتی پوست و داخل لیمو سیاه است و خشک و شکننده است، به این معنی است که در طعم دادن به دستور پخت شما موفق هستند.

لیموی سیاه بسیار معطر، کاملا تلخ، خاکی، دودی و دارای طعم کمی تخمیر شده است. از آن برای آوردن طعم اسیدی به ظرف استفاده می شود.

لیمو سیاه در آشپزی ایرانی بسیار استفاده می شود. می توان آن را به صورت کامل، برش یا پودر استفاده کرد. از آن به عنوان چاشنی و معطر استفاده می شود و با استفاده از هاون خرد می شود. همچنین می توان آن را به طور کامل در یک ظرف سس استفاده کرد، جایی که به راحتی آبرسانی می شود.

به طور کلی برای طعم دادن به گوشت، ماهی، سبزیجات، خورش ها یا حتی سوپ استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای طعم دادن به یک دسر مانند بستنی یا کیک استفاده کرد.

لیمو سیاه علاوه بر خوشمزه بودن و پر طعم بودن، فضیلت های زیادی نیز دارد. به عنوان یک چربی سوز موثر، یک ضد قارچ، یک ضد اسپاسم یا حتی یک متحد عالی برای هضم شناخته شده است. بی جهت نیست که لیمو سیاه هزاران سال است که در طب سنتی چینی استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.