دماسنج دیجیتالی بدن که فشار خون شما را تنظیم می کند

آنها به دلیل سادگی، قیمت و دوام خود رایج ترین نوع مورد استفاده هستند، به علاوه دماسنج دیجیتالی بدن قادر به اندازه گیری محدوده دمایی گسترده هستند.

مایع در یک لوله شیشه ای مهر و موم شده با گاز نیتروژن که باقیمانده حجم لوله را تشکیل می دهد، متمرکز می شود. جیوه پرمصرف ترین مایع در این مورد است، اما اتانول نیز این وظیفه را انجام می دهد.

هنگامی که گرما در محیط افزایش می یابد، مایع به سمت ناحیه خالی منبسط می شود. یعنی از لوله بالا می رود. برعکس زمانی که دما پایین است اتفاق می افتد، زیرا مایع در قسمت پایین لوله منقبض و متمرکز می شود.

دماسنج های مایع معمولاً بر حسب سانتیگراد و فارنهایت اندازه گیری می شوند.

آنهایی که برای اندازه گیری دمای بدن افراد در موارد بیماری یا مشاوره پزشکی استفاده می شوند، حداکثر دماسنج نامیده می شوند.

هنگامی که دما افزایش می یابد، نیروی انبساط جیوه را به سمت بالا می راند، اما هنگامی که کاهش می یابد، نمی تواند به راحتی سقوط کند.

همانطور که در بالا ذکر شد، دماسنج های جیوه ای نمی توانند زیر 39- درجه سانتیگراد اندازه گیری کنند زیرا مایع جامد می شود و دماسنج های اتانول نمی توانند بالای 78 درجه سانتیگراد ثبت کنند زیرا می جوشد.

این دستگاه‌ها معمولاً بر حسب درجه کلوین اندازه‌گیری می‌کنند، زیرا قادر به ثبت حداقل تغییرات در تابش هستند. آنها با یک ترمیستور کار می کنند، دستگاهی که مقاومت الکتریکی آن را بر اساس دما تغییر می دهد.

یک دماسنج الکترونیکی به گونه ای کار می کند که می توان از مبدل آنالوگ به دیجیتال برای تبدیل مقدار ولتاژ به یک عدد باینری استفاده کرد. برخی از نمونه‌های دماسنج دیجیتال لیزری مادون قرمز دیجیتال، دیجیتال ضد آب یا دیجیتال انعطاف‌پذیر هستند.

در بازار دماسنج های دیجیتال با عناصر اضافه شده مانند سنسورهای رطوبت و ساعت زنگ دار وجود دارد.

اینها بر اساس قانون چارلز است که به ما می گوید وقتی دمای گاز افزایش می یابد، حجم آن افزایش می یابد و وقتی کاهش می یابد، حجم گاز نیز همین کار را می کند. گاز مورد استفاده می تواند هلیوم، هیدروژن یا نیتروژن باشد.

دماسنج های دو فلزی و انبساط گاز در ابزار دقیق دمای صنعتی استفاده می شود. آنها مشابه هستند اما برای کاربردهای مختلف مناسب هستند.

در حالی که دو فلزی دما را با استفاده از یک مارپیچ از دو فلز با مقادیر مختلف انبساط حرارتی اندازه‌گیری می‌کند، به طوری که در هنگام گرما منقبض می‌شود و با سرما منبسط می‌شود، که با استفاده از یک سوزن اندازه‌گیری نشان داده می‌شود.

آنهایی که از انبساط گاز استفاده می‌کنند. هلیوم (بیشتر اوقات) با افزایش دما منبسط می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.